top of page

הכרה בפיברומיאלגיה שהתפרצה כתוצאה מתאונת דרכים

שבתאי (שם בדוי) עובד קרן קיימת לישראל בן 54 נפגע בתאונת דרכים ופונה ע"י מד"א לבית החולים, משם הופנה להמשך טיפול ומעקב בקופת החולים.

מספר חודשים לאחר התאונה החל לסבול מכאבים מופשטים כרוניים בכל הגוף וזאת ללא כל הסבר פיזיולוגי ידוע וללא כל מקור דלקתי. נוסף לכאבים הבלתי נסבלים החל שבתאי גם לסבול מעייפות, קושי בשינה, פגיעה ביכולת הקוגניטיבית, כאבים במפרקי הלסתות, כאבי ראש ונוקשות של הגוף בבקרים. ככל שהזמן חלף, יום רודף יום, שבוע רודף שבוע התקשה שבתאי לתפקד בעבודה ובבית. 

שבתאי סיפר לנו שרופאיו  היו חסרי אונים נוכח פניותיו החוזרות ונשנות,  תלונותיו על עייפות וכאבים מפושטים נענו ע"י הרופאים במתן משככי כאבים ונרקוטיקה, חלקם הפנו את שבתאי לטיפולי פיזיותרפיה ורפואה משלימה,  חלקם קישרו את מקור הכאב לבלטי הדיסק בעמוד השדרה וחלקם ציינו שמדובר בשרירים תפוסים ועם הזמן זה יחלוף.

שבתאי פנה אלינו לאחר כשנה וחצי מיום התאונה, עברנו על החומר הרפואי הרב ומניסיון משרדנו לאחר מעבר על מאות תיקים רפואיים, ייעצנו לשבתאי כי ילך להיבדק ע"י ראומטולוג.

לאחר שנבדק ע"י ראומטולוג אובחן שבתאי כלוקה בתסמונת הפיברומיאלגיה בדרגה חמורה.


רגע לפני שנמשיך, נפרט בקצרה על תסמונת הפיברומיאלגיה- המשמעות המילולית של פיברומיאלגיה (Fibromyalgia) היא כאב ברקמת החיבור ובשרירים. בעברית נקראת התסמונת דאבת השרירים, מדובר בכאב כרוני מפושט וברגישות עזה על פני מקומות רבים בגוף. התסמונת מתאפיינת בכאבים חזקים, מצבי רוח ירודים, קשיי הרדמות ובעייפות כרונית, ירידה בזיכרון, מעי רגיז, חרדה ודיכאון, סחרחורות וכאבי ראשי וכאבים במפרקי הלסתות.

חולים רבים מדווחים כי הם חשים את הכאבים בכל מערכת השרירים, המפרקים והשלד, ובמיוחד בצוואר ובגב, ברגליים ובידיים וכי אין הקלה בכאבי השרירים גם בעת מנוחה וכן כי הכאבים מחמירים בשעות הלילה והבוקר. כאבים אלו פוגעים מאוד ברמת התפקוד המשפחתי, המקצועי והחברתי של הלוקים בתסמונת.


במסגרת התביעה אשר הוגשה ע"י משרדנו כנגד חברת הביטוח אשר ביטחה את שבתאי במועד התאונה, מינה תחילה בית המשפט מומחה בתחום האורתופדיה אשר קבע כי לשבתאי נותרה נכות צמיתה בתחום האורתופדיה בשיעור של 10% בגין הגבלות התנועה בצווארו ובגבו.

חברת הביטוח אשר ביטחה את שבתאי במועד התאונה סירבה להכיר ולפצות גם בגין תסמונת הפיברומיאלגיה בטענה כי התסמונת לא נגרמה כתוצאה מתאונת הדרכים ובין היתר טענה כי האיחור באבחנה מנתק את הקשר הסיבתי לתאונה.

משרדנו עמד על מינוי מומחה מטעם בית המשפט גם בתחום הראומטולוגיה ולאחר דיון בבית המשפט, שוכנע השופט כי יש למנות גם מומחה בתחום הראומטולוגיה.

שבתאי נבדק ע"י מומחה מטעם בית המשפט בתחום הראומטולוגיה,  המומחה קבע בחוות דעתו בין היתר כי שבתאי סובל מתסמונת הפיברומיאלגיה וכי מקורה של התסמונת היא תאונת הדרכים, כן קבע המומחה בגין התסמונת נכות צמיתה בשיעור של  10% וזאת בנוסף ל-10% שנקבעו בתחום האורתופדיה.

התיק הסתיים בפיצוי בסך של 374,000 ש"ח.עוד הצלחה, מתוך מאות הצלחות שמשרדנו צבר. 


מוזמנים להיכנס מידי שבוע להתרשם, להאיר וכמובן לשתף, כך נוכל לעזור לעוד אנשים.


נפגעת בתאונה או חלילה חלית במחלה, אנו מומחים במיצוי זכויות רפואיות, בהשגת פיצויים כספיים גבוהים מהביטוחים השונים ובייצוג נפגעים אל מול המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.


לעוד פרטים שלחו לנו הודעה כאן או באתר או צרו עמנו קשר טלפוני.


ליצירת קשר טלפוני חייגו- 08-6438844

ליצירת קשר בוואצאפ שלחו הודעה למספר- 050-7664857

40 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


אם גם אתם רוצים הצלחה מסחררת השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

bottom of page